Платон філософ неоплатонівська академія

Давньогрецький Платон філософ – чому він ікона філософії?

Дізнайтесь чому Платон філософ допоможе вам у житті. З постаттю Платона в межах філософії ознайомлюються в школах та університетах. Про нього говорять письменники, художники, поети та музиканти. Його погляди й досі поділяють мільйони людей з усього світу. На побаченні Платон філософія справить позитивне враження на вашу дівчину або хлопця.

Платон філософ біографія

Платон філософ, цитати якого досі розлітаються світом, народився в Афінах в аристократичній родині. В молодості став послідовником Сократа та, оскільки той не залишив після себе жодних письмових згадок, представив його у роботі «Апологія Сократа». Саме діяльність та смерть відомого філософа спонукали Платона продовжити його роботу.
Сократ філософ статуя
Античний філософ Сократ. Чимось схожий на Ніцше.
Вважається, що після загибелі Сократа, Платон – філософ почав багато подорожувати Грецією, Італією та Єгиптом. Науковці не зовсім впевнені було це насправді, чи ні, однак про це свідчать листи з трьох поїздок до Сараку. В цей період Платон намагався співпрацювати з тираном Діонісієм, який згодом загинув під час збурень в країні. В 380-х роках до нашої ери була створена Платонівська академія (зараз в Києві ми створили Неоплатонівську академію). Згодом, саме цей заклад став натхненником створення університетів та надання їм статусу «академічних». З ним пов’язані математик Теєтет, Євдокс Кнідський та Аристотель, який був учнем академії протягом 20 років. Нажаль, про життя Платона мало відомо. Він писав у формі діалогів.

Платон, філософія його праць

У своїх роботах Платон більш за все прагнув до ідеалу, вважаючи його результатом взаємодії трьох найважливіших форм:
  • Справедливості;
  • Краси;
  • Рівності.
філософія Платона статуї
Красиві античні жіночки часів філософа Платона. не то, що зараз…
Платон – філософ вважав, що це недоступно почуттям, натомість розум може осягнути їх як найбільш важливі складові реальності, які лежать в основі існування світу. Що треба робити для щасливого життя за Платоном? Платон багато роздумував над питаннями етики і моральної психології. В результаті, він дійшов висновку, що для хорошого життя, яке буде приносити людині задоволення та комфорт, важливо мати не лише певні знання, але й здорові емоційні реакції. Згідно з висновками античного філософа, що, до речі, значно відрізняються від думки вчителя-Сократа, завдяки цьому відбувається гармонія між розумом, духом та апетитом – трьома слонами, на яких тримається людське благополуччя.
платонівська філософія
Можливо саме так на вас впливає філософія та знання. Але хто його знає…
Праці філософа діляться на три періоди.
  1. Платонівська «Апологія Сократа», «Протагор», «Горгій», «Менон» входять до першого періоду. Саме в цей час встановлюється співвідношення «Платон-діалоги» як продовження діяльності Сократа.
  2. Платон «Пір» та Платон «Держава», «Федон», «Федр» входять до другого періоду праць філософа. Саме тут найбільш детально викладені його погляди на ідеал, світобудову та питання етики.
  3. В третій період робіт Платона входять «Теєтет», «Парменід», «Софіст» та «Політик». «Платон мій друг та істина дорожче» і інші цитати.

Фраза Платона – «Платон мій друг та істина дорожче»

Ніхто достеменно не знає, хто першим сказав фразу «Платон мій друг та істина дорожче». В деяких інтерпретаціях ім’я Платона взагалі замінене ім’ям Сократа. На теренах наукових диспутів та джерел в Інтернеті можна зустріти версії, що автором цитати є Аристотель, Сократ або ж сам Платон. Тим не менш, відомо, що в значенні переваги істини над будь-якими людськими факторами, в тому числі дружби, вжив Сервантес. Цікавий факт про Платона Незважаючи на те, що зараз ми можемо прочитати книги Платона в паперовому та електронному варіантах, переклад кардинально видозмінив початковий вигляд праць філософа. Насправді ж, він писав без використання великих літер, повністю ігноруючи знаки пунктуації. Платон – філософ, мислитель, науковець, дослідник світу та людини Платон, книги якого стали основою для розвитку культури та науки багатьох країн, розпочав свій шлях з Афін і там же й закінчив.
Платон Афіни статуя
Це вхід до Академії наук Греції. Зліва – статуя Платона.
Він багато подорожував, лабіринтами свого розуму, зокрема. Платон філософ зміг створити передумови для світу, яким ми його бачимо нині, виховати людей, що стали його найвеличнішою окрасою.

Пошир цю статтю в соцмережах!

Козаки-характерники

Хто такі козаки-характерники та чому сьогодні характерництво нагадує казку?

В Україні не існує людини, яка б хоч раз у своєму житті не чула про характерництво. Феномен характерництва часто і густо припорошений поволокою містицизму, а тому мало хто вірить у козаків-характерників як таких.

Марк Аврелій

Стоїцизм у сучасному світі

Сьогодні антична філософія стоїцизму перебуває на піку своєї популярності. Однією із найпопулярніших течій античної філософії є стоїцизм.

Філософська школа

Купити доступ до сніданку за 500 грн.

Менше ніж коштує квитов до Лувру

Філософська школа

Купити постійний доступ до вебінару за 900 грн.

Менше ніж коштує квитов до Лувру